Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

MATA EDUKACYJNA

SHARE
, / 7047 3
MATA EDUKACYJNA

Pomysł na tą matę przyszedł mi do głowy jak znalazłam na strychu domku w górach gruby sztywny kabel, na którym wieszałam pościel. Ponieważ po nikim nie odziedziczyliśmy takiej maty ani nie dostaliśmy w prezencie stwierdziłam, że spróbuje taką matę zrobić sama.

Jako spód maty wykorzystałam rożek, który był dosyć sztywny, dlatego też praktycznie nieużywany przeze mnie. Kabel, który przy użyciu siły dało się dowolnie uformować obszyłam gąbka z materaca. Najpierw wycięłam z gąbki prostokąty o długości kabla (ok.1,50 m) i nacięłam je do połowy, włożyłam w nie kabel i zszyłam grubą nitką a następnie poobcinałam rogi, dzięki temu kabel był „obtoczony”. Całość obszyłam mięciutkim materiałem wszywając jednocześnie haczyki z materiału (zszyty pasek materiału złożony na pół) po 6 na każdy pałąk. Tak zrobione pałąki uformowałam w półkola i przyczepiłam do spodu maty za pomocą grubego rzepa, u góry wiążąc sznurkiem zrobionym z tego samego materiału.

Na matę mogłam wieszać dowolne zabawki, nie było też problemu z jej szybki składaniem i o dziwo przetrwała, co uwierzcie mi przy moim smyku jest osiągnięciem🙂. A i nie wysyłam nigdzie pisma o przyznanie atestu🙂 tej zabawce, ale gąbkę, materiał i rożek wyprałam w dziecięcym proszku:).
Do przygotowania maty potrzeba
Gruby, sztywny kabel ok. 3 m
Materiał – 0,5 metra o szerokości 1,5 m, mięciutki.
Gąbka, rzep, coś na spód maty grubszy kocyk, kołderka o wymiarach 80/80

Czytaj również: MATA EDUKACYJNA Z MATERIAŁÓW

Napisz Odpowiedź