Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

OILATUM SOFT– ocena na 4

SHARE
, / 2985 3
Chyba nie ma mamy, która by o tym specyfiku nie słyszała. To jeden z tych kosmetyków z wyższej półki pod względem ceny polecany do pielęgnacji niemowlaka, szczególnie z problemami skórnymi. No właśnie, na opakowaniu pisze, że przeznaczony jest do pielęgnacji codziennej skóry, szczególnie suchej i swędzącej, więc czy jest na pewno sens kupować go  „na zapas”. Według lekarki, u której byłam na pierwszej wizycie tak, a raczej według firmy zajmującej się marketingiem tej marki🙂.

Zaskoczona byłam, kiedy jednym z pytań w gabinecie, jakie padło było: „czego używam do pielęgnacji”, zaznaczyć tu muszę, że moja pociecha nie miała ze skórą żadnych problemów, oprócz suchych nadgarstków i zgięć w nóżkach, co jest normalne u noworodków. Po uzyskaniu odpowiedzi lekarka stwierdziła, że to nie wystarcza i wręczyła mi ulotkę z tejże firmy z informacją o pielęgnacji skóry i kilka próbek, zaznaczając, że tego powinnam używać. W domu przeglądając ulotkę, zdziwiłam się trochę, gdyż w całości poświęcona ona była pielęgnacji skórze z AZS. Moja irytacja wzrastała z każdą czytana kartką, kąpię małego w płynie dla dzieci, nawilżałam miejsca suche i nic takiego się z jego skórę nie dzieję, więc, po co mam wydawać 50 zł na płyn do kąpieli?. Temat odłożyłam, wróciłam do niego ładnych kilka miesięcy później, kiedy u małego pojawiła się pierwsza alergia pokarmowa. Sucha skóra na łydkach małego, nie chciała się za bardzo goić i miałam wrażenie, że kąpiel w używanym płynie tylko pogarsza sprawę. Postanowiłam, więc zaopatrzyć się w Płyn do kąpieli Oilatum Soft plus krem do ciała. Po trzech tygodniach stosowania kremu i płynu, skóra mojej pociechy wróciła do normy. Więc generalnie jestem zadowolona jest tylko małe ale… jego cena i wydajność. Według instrukcji stosowania starcza go na około półtora miesiąca (50 zł – 500 ml). Ocena jest tymczasowa, bo na rynku jest coraz więcej tańszych odpowiedników, których nie próbowałam, dlatego nie mogę szczerze ocenić czy jest wart swojej ceny. Z tej serii dostępny jest również szampon, ponieważ właśnie jego próbki miałam, wykorzystałam je kiedy mały miał ciemieniuszkę i miałam wrażenia że wspomaga proces pozbycia się tej przypadłości. Krem do ciała jest znacznie wydajniejszy niż płyn, ale jego cena tez nie zachwyca.
Podsumowując ten wywód:),  moim skromnym zadaniem nie ma potrzeby używania tego produktu dopóki nie jest to konieczne. Po wykończeniu całej butelki płynu, wróciłam do „zwykłych” kosmetyków dla bobasów i mały ma skórę jak przysłowiowa pupa niemowlaka🙂.

Produkty Oilatum Soft w Aptece Dziecka:
Oilatum Soft emulsja do kąpieli 250 ml
Oilatum Soft emulsja do kąpieli 500ml

Napisz Odpowiedź