Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

MATA EDUKACYJNA Z MATERIAŁÓW

SHARE
, / 2776 0
MATA EDUKACYJNA Z MATERIAŁÓW
To drugi pomysł na matę edukacyjną dla małego bobasa, różni się ona od pierwszej, gdyż nie jest „3D”:). Zrobiona jest ona z różnych materiałów, takich jakie akurat miałam w domu na zbyciu. Do jej wykonania potrzeba jest maszyna do szycia i podstawowa umiejętność szycia, albo osoba z taką umiejętnością:) babcia, ciocia, sąsiadka…

Wzór na takiej macie oczywiście pozostawiam wenie, wyobraźni i czasowi jakim się dysponuje, bo wiadomo im bardziej wymagający wzór, tym więcej roboty. My w rodzince to mamy małego fioła na punkcie aut terenowych, więc postanowiłam małemu odwzorować samochód Taty:), wyszło jak wyszło o zgodności z oryginałem nie będę tutaj dyskutować:). Do zrobienia tej maty wykorzystałam trochę technikę Patchworków. Najpierw naszkicowałam sobie taki samochód na kartce papieru, podzieliłam go następnie nożyczkami na poszczególne elementy i jeszcze raz przerysowałam je na kartki ale w proporcji 1:1. Kolejnym krokiem było odrysowanie ich na wybranym materiale, pamiętając o tym aby poszerzyć je o 1 cm, żeby mieć margines przy szyciu. Na tym się podobieństwo do Patchworków kończy:). Następnie pozszywałam kolejno elementy, uprzednio spinając je szpilkami. Na koniec podszyłam całość jednym wielki kawałkiem, tak żeby od spodu nie było widać zszyć. Najrówniej to mi nie wyszło, ale najważniejsze że mały miał przez dwa miesiące frajde:)
Nie zależnie jednak czy zdecydujemy się na jakiś wzór, czy na pozszywane elementy w artystycznym nieładzie, warto wybrać materiały o różnych teksturach (użyłam m.in. sztruksu, polaru, flaneli, firanki) i na tym będzie polegała edukacyjność tej maty:)
Do przygotowanie maty potrzeba
– skrawki rożnych materiałów,
– nici, maszyna do szycia

Napisz Odpowiedź