Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

EKO KĄCIK

SHARE
, / 2157 2
Co jakiś czas staram się rozszerzać kategorie na moim blogu, tak żeby łatwiej było czytelnikom znaleźć interesujące ich zagadnienie. Postanowiłam dodać więc nową kategorię ‚EKO KĄCIK”, aby umieszczać tam posty o tematyce ekologicznej. Co prawda nie powiedziałam bym o sobie, że jestem EKO Mamą, ani wielką entuzjastką ekologiczną, jednak z racji mojego zawodu (powiązanego z geologią) jestem wrażliwa na piękno i dobra naszej Matki Ziemi.

Z przykrością więc zauważam, że niestety w naszym kraju EKO to często puste hasła za którymi podążamy bez zastanowienia a przede wszystkim moda, a jak coś jest modne to musi kosztować. Ekologiczne pieluchy są 3 razy droższe od zwykłych, żywność średnio o 1/3, plastikowe zabawki kosztują grosze, ale jakieś fajne drewniane które kiedyś były codziennością już fortunę. Niestety takich przykładów w naszym codziennym życiu można wskazać wiele.
Idziemy do sklepu patrzymy na skład produktu i załamujemy głowę ile to E…w nim jest, a przecież większość E to barwniki naturalne. Eko hasłem jest „bez glutaminianu sodu”, a przecież nie udowodniono jednoznacznie szkodliwości tego składnika, a występuję on np. w brokułach czy pomidorach. Ze sklepów wycofano reklamówki jednorazowe, (za 7 gr można taką kupić, jakby to miało przyspieszyć jej rozkład), ale wyrzucanie śmieci w jednorazowych workach to już nie nikomu nie przeszkadza („ekologiczne” oczywiście kosztują 3 razy drożej)

Nie można się jednak załamywać i do tematu podchodzić z rozsądkiem, w imię zasady, żeby zmienić świat należy zacząć od siebie – o tym właśnie będą posty w tej kategorii:).

Napisz Odpowiedź