Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

WIECZORYNKA – O CO CHODZI?

SHARE
, / 1118 3
Każdy z nas ma w pamięci ulubioną bajkę z dzieciństwa – Bolka i Lolka, Reksia czy Krecika. Ja pamiętam również to, że dobranocka zaczynała się punkt 19 i trwała 25 minut. Do póki na świecie nie pojawił się mój szkrab, temat dobranocki był mi odległy i zastąpiony wiadomościami. No, ale bąbla już mam i ostatnio postanowiłam zaglądnąć, co tam w dobranockowym świecie słychać.

Włączam o 19.00 program pierwszy, a tam lecą reklamy, no i czekam, 3 po, 5 po 8 po siódmej w końcu pojawił się kotek🙂. Leci baja i koniec baji po raptem 10 minutach. Czekam, może coś jeszcze będzie, a tu kolejne reklamy i wiadomości. Więc się pytam, o co chodzi? Tak z ludzkiej ciekawości… Czy to w trosce o nasze pociechy, że im mniej telewizji oglądają tym lepiej, a może reklamy w tym paśmie są jakoś dobrze płatne. Co prawda zrozumiałabym jeszcze, gdyby to były reklamy produktów dla dzieci, ale mamy tu cały przekrój od gadających aut po półnagie panie. Średnio 3/10 reklam jest o tematyce dziecięcej. Wyjątkiem od reguły są poniedziałki i czwartki, kiedy rzeczywiście punkt siódma leci Messy i Lippy (trwa to może 3 minuty), ale żeby się nam wszystko w czasie zgadzało musimy znieść kolejne pasmo reklam przed główną bajką. W niedziele też jest bonus🙂, bajka z Kubusiem trwa całe 20 minut.
Ponoć w latach 70 – tych, też tak to wyglądało, 10 minut bajki w tygodniu i w niedzielę jako zwieńczenie tygodnia 20. I coś mnie tchnęło, patrzę na program TVP i rzeczywiście dobranocka o 19.10, więc chyba nie mogę mieć pretensji. Co prawda z tego programu wynika, że powinna trwać 20 minut, ale chyba się czepiam🙂.
Ja rozumiem, że wieczorynka w naszych czasach jest passe, w końcu musi rywalizować z prawie całodobowymi kanałami dla dzieci. Tylko, że ja takich programów nie posiadam, albo mam wyłączone i załączać nie chcę, chcę za to żeby moja pociecha tak jak my kiedyś oglądała dobranockę, a nie reklamy.
Więc przyszli rodzice, jak przyjdzie czas, aby wejść w wieczorynkowy świat, to się nie śpieszcie, zróbcie kolację, wypijcie herbatę, a jak już się zacznie, to można przygotować kąpiel dla dzieciaka, bo woda w wannie nie zdąży nawet przed końcem dobranocki wystygnąć🙂.

A czy wasze dzieci oglądają wieczorynkę?

Napisz Odpowiedź