Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

SZCZOTECZKI DO ZĄBKÓW MAM

SHARE
, / 2129 6
Jak tylko pojawiły się pierwsze ząbki u mojego smyka, a było to dosyć późno (ok.8 miesiąca), postanowiłam zaopatrzyć się w produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Na pierwszy rzut poszła szczoteczka silikonowa na palec i spisywała się całkiem nieźle, ale ząbków szybko przybywało, samodzielność Wojtusia wzrastała, więc chcieliśmy mu sprawić „prawdziwą szczoteczkę” do jego małych ząbków. Wtedy w prezencie dostaliśmy zestaw szczoteczek edukacyjnych do mycia zębów firmy MAM Baby.

Szczoteczki te kuszą wyglądem i zachęcają pomysłem szczoteczki dla dziecka i rodzica. Małą szczoteczką czyści nasz szkrab dużą poprawia rodzic. W praktyce system ten u nas się nie sprawdził, bo Wojtek zawsze chciał mieć tą szczotkę, którą trzymała właśnie mama🙂. Znaleźliśmy jednak inne rozwiązanie dla tego systemu, mała szczoteczka stała się szczoteczka podróżną, a duża codzienną. Gumowe końcówki świetnie sprawdzają się jako gryzak, gumowa rączka zapobiega ześlizgiwaniu. Włosie wytrzymałe (używamy już kilka miesięcy), odporne na intensywne przygryzanie🙂.
Dla mnie istotne było to, że przypominają wyglądem te dla dorosłych, bez większych udziwnień, bo jak wiadomo chęć naśladowania rodziców u tych małych bąbli jest duża, co bardzo ułatwia zachęcanie do mycia zębów.
Produkt godny polecenia, ze względu na wykonanie i wytrzymałość.
Minusem może być cena, wysoka w porównaniu to innych tego rodzaju produktów cieszących się uznaniem.
W ofercie firmy MAM, można również dostać samą szczoteczkę w wersji dla dziecka lub zestaw do masażu dziąseł (Króliczek + szczoteczka) dla najmłodszych.
Produkty firmy MAM można również nabyć w Aptece Dziecka:

Napisz Odpowiedź