Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

„ZDROWY START” A. GÓRNIAKOWSKA

SHARE
, / 2431 1
„ZDROWY START” A. GÓRNIAKOWSKA
Sceptycznie podchodzę do książek o żywieniu niemowląt, głównie, dlatego, aby uniknąć rad, które są zazwyczaj skrajne i powodują histerie u niejednej mamy🙂. Tego nie wolno, to można tylko w takich ilościach, a tamto w tym wieku, łamiąc te zasady, czujemy się jakbyśmy robiły krzywdę naszym dzieciom. Książka „Zdrowy Start”, nie jest pozbawiona takich rad, ale zostały one całkiem w przystępny sposób przedstawione.

W książce poruszany jest temat programowania żywieniowego obejmujący odżywianie w ciąży, karmienie piersią, rozszerzanie diety czy alergie pokarmowe. Dodatkowo mamy osobne rozdziały poświęcone poszczególnym rodzajom pożywienia (nabiał, mięsa, słodycze, owoce, tłuszcze, ryby, napoje, kaszki, warzywa), w których znajdziemy odpowiedzi na podstawowe pytania, jakie rodzą się w głowie mamy – od kiedy, ile, czego unikać, czy jak podawać. Miłe jest to, że autorka wyjaśnia, czemu, pewnych rzeczy należy unikać, co w kwestiach żywienia niemowląt jest rzadkością🙂. Niewątpliwe dużym plusem jest fakt, że porady żywieniowe nie kończą się na wieku niemowlęcym, ale obejmują również starsze maluchy. Książka zawiera również ciekawe i łatwe przepisy oraz rozdział poświęcony diecie wegetariańskiej.
Moim zdaniem ta pozycja jest godna polecenia, znalazłam w niej wiele ciekawych porad i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mimo, iż nie omija ona tonu: „nasze podejście jest jedyne właściwe, a jak dziecku dasz cukierek to będzie otyłym cukrzykiem🙂”, czyta się ją przyjemnie i jak to bywa przy takich książkach należy przeczytać, wiedzę przyswoić i działać intuicyjnie🙂.
Książka „ZDROWY START” dostępna jest w księgarni

Napisz Odpowiedź