Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

KWIATKI NA DZIEŃ DZIADKA I BABKI

SHARE
, / 3496 0
Uwielbiam dawać prezenty ręcznie robione, odkąd moja pociecha pojawiła się na tym świecie wykorzystuje to przy każdej okazji. Nie ma chyba bardziej wdzięcznej osoby do obdarowywania niż Dziadek i Babcia, nawet jak prezencik będzie kiczowaty, to się do tego nie przyznają, bo to od wnusia:). W zeszłym roku były laurki z własnoręcznym podpisem Wojtka, dosłownie:) (odbita rączką). W tym roku, z racji tego, że mój szkrab wykazuję zainteresowania pracami manualnymi postawiłam na „Kwiatki”, ale nie byle jakie:).

Pomysł zaczerpnęłam z jednego z moich ulubionych blogów „A tak się bawimy” i kilku butelkom podarowałam drugie życie. Kwiatuszki te wykonane są z dna po butelkach (1,5 l), ozdobione plasteliną. Oczywiście w zależności od przeznaczenia (prezent, dekoracja balkonu, ogródka) dobieramy wielkość butelki i sposób ozdabiania (plastelina, farby, kolorowy papier). Łodyżki wykonałam z rurek do napojów w środku umieściłam patyczek do szaszłyków – tę konstrukcję przymocowałam do kwiatków plasteliną. Aby dopełnić efektu, dołożyłam listki wygrzebane z szuflady, pozostałe po przystrojeniu stołu na roczek.
Prezenty dla 5 Babci (z prababciami) i Dziadka gotowe:), zabawy przy robieniu co nie miara, bo Wojtuś dzielnie asystował i ugniatał plastelinę lepiąc przy okazji nie tylko kwiatki:).
Do przygotowania kwiatków potrzeba:
dno butelki, plastelina, patyk do szaszłyków, rurka do napojów, twórcze zaangażowanie:)

Napisz Odpowiedź