Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

BABY SHOWER

SHARE
, / 3038 2
Jestem tradycjonalistką i to dużą, do tego stopnia, że nie adaptuję „obcych” świąt ani zwyczajów. W zwyczajach dzieciowych u nas nową istotkę wita się po narodzinach, im bardziej jesteśmy zżyci ze świeżo upieczonymi rodzicami, tym szybciej ich odwiedzamy z małym upominkiem. Do najczęstszych prezentów należą pieluchy, ubranka czy grzechotki, bo zorganizowani rodzice już całą wyprawkę zazwyczaj posiadają. W zasadzie jest to logiczne, aby odwiedzać i gratulować jak już maluszek jest na świecie, tak jak logiczne jest zaopatrzenie się rodziców w najpotrzebniejsze rzeczy choćby do pielęgnacji noworodka.

Dlatego całkiem nie głupim pomysłem wydaje mi się jest organizowanie w Anglii i Stanach tak zwanego Baby Shower, czyli imprezki polegające na obdarowaniu przyszłej mamy i nienarodzonego bobaska potokiem (prysznicem) miłości i podarków. Co prawda nie te podarki są tu najważniejsze, ale miło spędzony oczekującej mamy czas, bo w grę wchodzą nawet różne zabawy, rytuały czy poczęstunek.
Baby Shower organizuje się w ostatnich miesiącach, tą organizacją zajmuje się mama, siostra lub przyjaciółka, a skala imprezy zależy od przyszłej mamy. W zwyczaju impreza przeznaczona jest dla kobiet, ale w dzisiejszych czasach już się od tego odstępuje. Spotkanie odbywa się w domu przyszłej mamy, która raczy gości, poczęstunkiem i tortem z tej okazji. Przy większym „kalibrze” wynajmuje się sale i wysyła zaproszenia. Podczas Baby Shower organizuje się też zabawy np. malowanie brzucha.
Niewątpliwym jednak plusem są prezenty, bo mamuśki mogą spokojnie skompletować sobie wyprawkę dla malucha. Nie chodzi mi tutaj o sprezentowanie łóżeczka czy wózka, ale o drobne rzeczy konieczne do kupienia, na których zakup rodzice potrzebują sporą sumkę, ale kupione pojedynczo są niewielkim wydatkiem. Przyszła mama, która powita swoje pierwsze dziecko, ma do kupienia naprawdę sporo gadżetów – termometry, szczoteczki, ręczniki, pieluchy, pościel i wiele innych, które są potrzebne w domu od pierwszych dni życia. Przygotowanie takiego przyjęcia, myślę, że niewielkim nakładem, pozwoli nam nie tylko nacieszyć się z bliskimi przybyciem niebawem nowego członka rodziny, ale także uszczuplić na niego wydatki:).
Mimo, iż takie celebrowanie jest kuszące, a zabobony, aby nic nie kupować przed narodzinami dziecka odchodzą w nie pamięć, to nasza tradycja przecież też nie kuleje:). Prezenty, które otrzymujemy po narodzinach dziecka są również praktyczne, chociaż nie zawsze konieczne. Za to tymi koniecznymi często zajmuje się najbliższa rodzina, aby wspomóc budżet przyszłych rodziców:).

Napisz Odpowiedź