Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

INSPIRACJA NA DZIŚ… GOTOWANE MIĘSO

SHARE
, / 14992 0
To hasło chodziło mi po głowie już od jakiegoś czasu, postanowiłam je wykorzystać w kategorii Kuchnia Mamy. Zawsze uważałam, że dobrze jak zabiegana, zapracowana czy zajęta Mama ma w kulinarnym rękawie jakieś asy:), czyli szybkie i sprawdzone przepisy na obiady, kolacje czy desery. Dobra gospodarność, ułatwiająca życie takiej zabieganej Mamie to również pomysły na coś z niczego, na coś co ma się w lodówce, na coś z resztek, na coś ze spiżarki. Dlatego postanowiłam wprowadzić cykl postów: „Inspiracja na dziś…”, gdzie będę umieszczać pomysły na potrawy do wyczarowania z inspirującego składnika:). Oczywiście gorąco liczę także na wasze sugestie…

Na pierwszy ogień idzie gotowane mięsko, które często nam zostaje po przygotowaniu rosołu (pod warunkiem oczywiście, że rosół robimy w starym stylu, czyli nie warzywny:)). Zazwyczaj dodaje się je do zupy, ale można z niego wyczarować drugie danie:
Pomysł 1: Kluski z mięsem – gotowane mięso mielimy wraz z przysmażoną cebulką i pieczarkami i dodajemy jako farsz do klusek.
Pomysł 2: Warzywa z kurczakiem – takie mięso można z powodzeniem doda do pokrojonych i ugotowanych warzyw w dowolnej kombinacji przyprawiając świeżymi ziołami.
Pomysł 3: Krokiety – wyjaśniać nie trzeba:), trochę dużo roboty, ale robiąc raz więcej można część zamrozić, wtedy kolejny obiad będzie ekspresowy;)
Pomysł 4: Pierogi z mięsem – również czasochłonne, ale prawie zawsze robione na więcej niż jeden obiad:)
Z tyloma pomysłami na stole pojawi się dwudaniowy obiad:) czasem z małą rezerwą na kolejny:) i jest to jeden z powodów dla których warto gotować mięsny rosół:)

Napisz Odpowiedź