Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

PIELĘGNACJA NOSKA cz. I – NAWILŻANIE

SHARE
, / 4063 6
O ile rzeczy musi zadbać świeżo upieczona Mama:), oczka, pępuszek, paznokietki, buźka no i nosek. W tym ostatni nie zależnie czym wyciągać będziemy wstrętne kozy zagnieżdżone w malutkich dziurkach, trzeba sobie to ułatwić nawilżaniem. Nawilżanie noska pomaga również oddychać bobaskowi, gdyż  przez pierwsze miesiące oddycha tylko i wyłącznie przez nos – nie potrafi oddychać przez usta. Taki zabieg wskazany jest szczególnie w sezonie grzewczym, czy jak przytrafi nam się katarek. Tylko jak się do tego zabrać?
Na szkole rodzenia doradzono mi sól fizjologiczną w ampułkach, po kropelce do dziurki raz dziennie najlepiej przed snem. Ponieważ i tak zaopatrzyłam się w sól fizjologiczną do pielęgnacji oczu to z powodzeniem stosowałam ten preparat. Bez stresu się jednak nie obyło, bo jak do tak maleńkiej dziurki kropić te kropelki, na szczęście dosyć szybko przez zupełny przypadek trafiłam na sól w wysokich podłużnych ampułkach co znacznie ułatwiło prace:). Wtedy nawet nie wiedziałam, że są specjalne preparaty dla niemowląt z wodą morską przeznaczoną do nawilżania. Dowiedziałam się o nich dopiero od lekarki jak zaczął się sezon grzewczy w naszym mieszkaniu i Wojtuś zaczął nocami podejrzliwie charczeć. Na pierwszy ogień poszła woda morska firmy Disnemar (Baby), później odkryłam zacznie tańszą Afrin PureSea Baby Spray.
Jaka jest moja opinia o tych trzech specyfikach?:
– woda morska w sprayu nie przekonuje mnie u noworodka, bo mimo iż producenci zapewniają, że można stosować je u niemowlaków (Afrin od 2 tygodnia życia), w moim odczuciu ciśnienie jest zbyt duże. Po za tym nie odważyłbym się włożyć końcówki sprayu do delikatnego noska.
– w sprayu irytowało mnie również to, że kiepsko on działa w pozycji poziomej, więc żeby niemowlakowi, który ciągle na początku leży zaaplikować wodę, musiałam kilkakrotnie naciskać i w efekcie połowa zawartości butelki lądowała w powietrzu.
– aerozol sprawdza się u starszych bobasów, szybkie psiknięcie daje nam większe szanse na trafienie do nosa:)
– woda morska w sprayu sprawdza się przy katarku, gdyż rozrzedza wydzielinę w nosku, gdy jednak chcemy nawilżyć „drogi oddechowe” w okresie grzewczym, to lepsze jest zakrapianie noska, ponieważ spray rozprzestrzenia się zaraz na początku.
– cena – najbardziej opłacalna jest sól w ampułkach (0k. 30 gr/szt) , szczególnie jak używamy jej również do innych celów. Za roztwór wody morskiej Disnemar trzeba zapłacić ok. 20 zł, za Afrin ok. 12 zł.

W efekcie jak Wojtuś był malutki stosowałam sól fizjologiczna w ampułkach, w tym sezonie grzewczym używałam Afrin, bo Wojtek rozumie polecenie nie ruszaj się:). A jak długo trzeba nawilżać nosek, o tym już mało kto wspomina. Ja nawilżałam przez 5 miesięcy, a później zaczęły grzać kaloryfery więc, więc nawilżałam dalej:).

Zapewne są na rynku jeszcze jakieś inne produkty do nawilżanie nosków małych szkrabów, ale tylko te przetestowałam:).

Napisz Odpowiedź