Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

KAPITAN NAUKA – SUPER QUIZ POLSKA

SHARE
, / 2054 5
Recenzujemy z Wojtusiem kolejną książeczkę tzn. Wojtuś testuje, a ja recenzuje:) Tym razem to książeczka z serii Kapitan Nauka – Super Quiz Polska. Trudno tu mówić o tradycyjnym formacie książki, bo jest to raczej zbiór kartek zbindowany grubą sprężyną, ale nie wygląd się liczy a zawartość:).
A zawartość jest zacna. Książeczka zawiera ponad 50 karteczek na których znajdziemy ciekawostki geograficzne i przyrodnicze, najważniejsze wydarzenia historyczne, wiadomości o miastach i regionach – wszystko to naszym kochanym kraju – Polsce. Ponieważ z zawodu znam się trochę na ciekawostkach przyrodniczych, geograficznych i regionalnych, to treść tej książeczki zyskuje moja aprobatę. Na odwrocie stron z tymi ciekawostkami znajdziemy ponad 150 zagadek powiązanych z nim tematycznie.
A jakie wrażenie towarzyszyły nam przy pierwszym kontakcie z tą pozycją, no niestety Wojtuś aby w pełni cieszyć się jej zawartością musi jeszcze poczekać, na razie musi polegać na mnie i głównie zadowala się ilustracjami. Pole do popisu jest tutaj dla mnie, w niektórych wspomnianych miejscach już byliśmy, z gwarą śląską mamy do czynienia na co dzień więc snujemy różne opowieści inspirowane zawartości tej książeczki.
Jedno jest pewne książeczka ta nam jeszcze długo posłuży i szybko się nie znudzi.
Jeśli chodzi o wspomniany format to ja jestem na tak, gdyż z naszego skromnego doświadczenia wynika, że tradycyjne książki długiego żywota nie mają.
Książeczka niewielkich rozmiarów, poręczna. Idealna pozycja na podróże, wyjazdy czy na długie kolejki:)
POLECAM!

Napisz Odpowiedź