Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

KUFEREK PEŁEN WIERSZY

SHARE
, / 1583 1
KUFEREK PEŁEN WIERSZY

Oprócz kolekcjonowania różnych poradników związanych z wychowywaniem dziecka, postanowiłam również kolekcjonować książeczki dla Wojtka. Wojtuś to pierworodny, więc w naszej biblioteczce znalazło się zaledwie kilka odziedziczonych dziecięcych pozycji, brakowało mi wśród nich zbioru klasycznych polskich bajek.
Dzięki współpracy z księgarnią Trzy Sowy, w której znajdziecie tylko pozycje dla naszych pociech, stałam się posiadaczką „Kuferka pełnego wierszy”. To tytuł książeczki, w której zawarte zostały najpiękniejsze klasyczne bajki dla dzieci autorów: Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego, Adam Mickiewicza, Juliusz Słowackiego, Aleksandra Fredry, Józefa Czechowicza, Danuty Wawiłow, Stanisława Jachowicza i innych.
Przyznam się, że okazało się, że moje pojecie klasyki kuleje:). Część wierszy takich jak „Stefek Burczymucha”, „Paweł i Gaweł”, „Dwa Michały”, „Dyzio Marzyciel”, „Kotek” czy „Słoń Trąbalski” to znałam, ale pośród w sumie 48 wierszy sporą część nie tylko Wojtuś słyszał po raz pierwszy.
Książka w twardej okładce jest oryginalnie ilustrowana, choć dosyć ubogo – jednym słowem jest to pozycja dla rodzica czytającemu dziecku lub dla starszej pociechy.
Zbiór klasycznych wierszy w biblioteczce – odhaczone:)

Napisz Odpowiedź