Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

GADŻETY UŁATWIAJĄCE MACIERZYŃSTWO

SHARE
, / 2716 11
GADŻETY UŁATWIAJĄCE MACIERZYŃSTWO
W mojej pracy na co dzień mam styczność z przeróżnymi akcesoriami ułatwiającymi życia przyszłym Mamom. Jedne mnie fascynują, inne zadziwiają, a niektóre przerażają, są pomocne, ale i czasem całkiem zbyteczne. Wszystko zmierza ku jednemu ułatwieniu nam zmagań w macierzyństwie. Chciałam podzielić się z wami kilkoma perełkami, niektóre pewnie są Wam znane, ale niektóre wzbudzają zdumienie u niejednej Mamy:)

Mleka modyfikowane RTF – jako Mama karmiąca naturalnie dowiedziałam się o tym specyfiku niedawno. Są to mleczka początkowe tzw. „Ready to feed” – gotowe do spożycia. Dostępne są w buteleczkach 90 ml do których po otwarciu nakręca się smoczek jednorazowy. Wystarczy przed podaniem wstrząsnąć i podać dziecku. Nie trzeba podgrzewać, mieszać, rozpuszczać, myć, wyparzać – jakie to proste:). Mleka te stosowane są w szpitalach, co jest ze wzgląd na wygodę i higieną jak najbardziej zrozumiałe, Mamy zaznając tej wygody w szpitalu po wyjściu nie zawsze chcą z niej zrezygnować:). Jest to rowniez ogromna wygoda w czasie wyjazdu czy podróży. Mleka te dostępne są w Aptekach stacjonarnych i internetowych. Prawie wszystkie firmy produkujące mleka modyfikowane mają takie w swojej ofercie: Bebilon, Bebiko, Nan, Enfamil.


Nipletka – czyli ratunek dla Mam, które chcą za wszelką cenę karmić naturalnie, a mają wklęsłe lub płaskie brodawki. Jest to urządzenie, którego ponoć regularne stosowanie już po dwóch tygodniach daje efekt korekcji. Stosuje się to przed zajściem w ciąże lub w pierwszych 6 miesiącach. Jak zapewnia producent AVENT już po 3 miesiącach dochodzi do całkowitego wyleczenia, chociaż mnie się wydawało, że wklęsłe brodawki to taki urok;).


Olejek do masażu miejsc intymnych – i to nie firmy Durex:), tylko Weleda. Jak piszą na opakowaniu to naturalny olejek do masażu krocza, przygotowujący ciało kobiety do porodu. Regularnie stosowany uelastycznia, rozluźnia i wspomaga ukrwienie tkanki krocza.

Tlenek cynku w sprayu – czyli krem do pupy w sprayu, aby Mamy nie musiały sobie brudzić rączek. Fakt, że kremy z tlenkiem cynku najprzyjemniejsze do rozsmarowywania nie są i wysuszają skórę. Dla Mam wrażliwych może być to ratunek:). Taki specyfik jest mi znany pod nazwą NANOZIN.

Olivocap – czyli preparat w sprayu do usuwania woskowiny z uszy. Dla niemowlaków powyżej 3 miesiąca życia. To dla Mam, które obawiają się używania patyczków do uszu, nawet tych z ogranicznikiem:).

Katarek – aspirator, odciągacz kataru podłączany do odkurza. Pisałam już o tym urządzeniu, ale wciąż budzi on emocje i zadziwienie nie tylko u mnie:)


Witamina KiD – w jednej kapsułce! Czyli skrócenie czasu podawania witamin o 50%. Jeśli karmimy naturalnie i podajemy dziecku witaminę D i K w kapsułkach typu twist-off, to możemy zaopatrzyć się na trzy miesiące w te dwie witaminy w jednej kapsułce. Jest to wygoda, jeśli nasza pociecha za tą czynnością nie przepada:). Na rynku mamy spory wybór mi.in: KiD-Vitum, Vitaderol+K, Bobik DK.

Paklanki – woreczki jednorazowe na zużyte pieluszki o kolorze brzoskwiniowym! To chyba dla mam, które daleko mają osiedlowy śmietnik:). Wyobrażam sobie jednak, że w trakcie podróży mogą podratować towarzystwo w samochodzie – zawsze to lepsze niż zaśmiecanie lasu czy pobocza.

Jeśli znacie jakieś jeszcze cudeńka to koniecznie się podzielcie:)

Napisz Odpowiedź