Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

KALENDARZ ADWENTOWY

SHARE
, / 2679 5
KALENDARZ ADWENTOWY

W tym roku doszłam do wniosku, że najwyższa pora na wprowadzenie kalendarza adwentowego. Wojtek jest na tyle duży, że coś tam zrozumie no i jest to świetny sposób na naukę cierpliwości:). Moim sposobem musiałam stworzyć coś ręcznie…:)

Padło na pudelka po zapałkach. Można włożyć do nich ulubiony smakołyk naszego bąbla. Z pudełek po zapałkach stworzyliśmy małe prezenciki, które umocowałam na pierścieniu.

W pierwszej kolejności stworzyliśmy etykiety na prezenciki z numerami dni, napisanymi pisakami brokatowymi. Dziurki Wojtuś dzielnie robił ozdobnym dziurkaczem.

Następnie wycięłam różnokolorowe paski z papieru samoprzylepnego i obkleiłam 24 pudelka po zapałkach.

Kolejnym krokiem było „zapakowanie” prezencików:).Muliną zostały one przymocowane do pierścienia, wcześniej obłożonego świąteczną wstążką. Kalendarz zawisnął w pokoju Wojtusia. Smakołyki wkładam na bieżąco, cierpliwość cierpliwością, ale jak by się Wojtek dorwał do tych pudełek, to trudno by go było odciągnąć:).

Po wyjęciu smakołyków pudełeczko zostaje bez środka, aby nie kusiło.

Zapałki – 2,40 zł, blok papieru samoprzylepnego – 1,99 zł, wstążki – 2,99 zł. Radość dwulatka z rozsypania zapałek z 24 pudełek BEZCENNA:)
Do przygotowania kalendarza potrzeba:
24 pudelka po zapałkach, papier samoprzylepny, wstążki, pierścień ozdobiony, mulina, pisaki, dziurkacz, kartka kolorowa techniczna.

 

Napisz Odpowiedź