Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

NOWE PRZYGODY BOLKA I LOLKA

SHARE
, / 1946 5
Wojtuś zdecydowanie lubi klasykę, bardzo chętnie ogląda Reksia i Bolka i Lolka. „Lolo i Bolo”, bo tak ich nazywa:) to jego ulubieni bohaterowie nie tylko ze względu na bajkę, ale przede wszystkim na książkę, którą dostał rok temu pod choinkę:).

NOWE PRZYGODY BOLKA I LOLKA to zbiór 10 opowiadań napisanych przez polskich pisarzy. Bardzo fajnie i solidnie wydana książka. Rok intensywnego czytania nawet jej nie nadwyrężył. Do tego fantastycznie ilustrowana. A jeśli chodzi o treść, no cóż miałam spore obawy, czy uda się przenieść klimat tej bajki na kartki papieru i to z zupełnie nowymi opowieściami. Obawy były niepotrzebne, klimat został w pełni zachowany, mimo iż napisane zostały przez rożnych pisarzy. Przygody Bolka i Lolka są tak samo absurdalne i szalone jak w bajce:) i w dodatku niesamowicie trafnie uwspółcześnione. Mamy tu wampiry, wciągające gry komputerowe, duchy, noc muzeów, podróż na pustynie, baśniowe akcenty, wehikuł czasu i tajemnicze malowidła na ścianie. Dosyć trafnie również zostały przedstawione charakterki dwóch braci i ich wzajemny do siebie stosunek – co było niewątpliwie wyzwaniem, zważywszy, że w bajce nie wypowiadają oni prawie żadnego słowa.
Każde opowiadanie niesie ze sobą przesłanie odpowiednio „ubrane w przygodę” i nawiązuje do popularnych zagrożeń jak uzależnienie internetowe, czatowanie z obcymi czy zachłanność, wskazując jednocześnie to co najważniejsze: przyjaźń, lojalność i kreatywność. Przedstawione jest to w taki sposób, że daje pole do popisu dla rodzica i zachęca do dyskusji z pociechą. Ostatnie opowiadanie jest kwintesencją całej książki dając czytelnikowi do zrozumienia jak istotna jest wyobraźnia, która ubarwia nasz świat:)
Opowiadania są na pierwszy rzut oka dosyć długie, ale szybko i przyjemnie się je czyta. Pozycja bardzo uniwersalna,  myślę że zainteresuje na swój sposób zarówno dwulatka jaki cztero- czy sześciolatka. Przyjemność przy czytaniu ma nie tylko Wojtek, ale i ja również:)
Bardzo fajny i trafiony prezent dla niejednego dziecka, w tym roku przymierzam się do zakupu kolejnej części „Łowcy przygód”.
A „Łowców Okazji” mogą skorzystać z stronki  http://www.cuponation.pl/ oferującej rożnego rodzaju kody rabatowe i promocje w ulubionych sklepach:)

Napisz Odpowiedź