Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

SKŁADANA WANIENKA DLA DZIECKA

SHARE
, / 4094 0
Trzy lata temu przed narodzinami pierworodnego przyleciała do nas ze Stanów w prezencie składana wanienka dla niemowlaka. Gadżet to interesujący, szczególnie dla początkujących rodziców z niewielkim mieszkaniem, idealnie mieściła się na naszej wąskiej komodzie a jej wyprofilowany kształt dodawał pewności Tatcie przy pierwszych kąpielach. Teraz wanienki tego typu dostępne są również w Polsce i przy takich cenach to TYLKO GADŻET…

Niewątpliwym plusem tego produktu jest fakt, że po złożeniu zajmuje mało miejsce tyle co niewielka miska. Jej ergonomiczny kształt powoduje, że niemowlak siedzi sobie w wanience a rodzic w zasadzie go tylko przytrzymuje – ta opcja jest świetna kiedy paraliżują nas pierwsze kąpiele naszej pociechy. Na tym jednak zalety tego gadżetu się kończą. Wanienka przede wszystkim jest bardziej dla noworodka niż niemowlaka oznacza to że jej przydatność kończy się po około miesiącu. Zależy to od wagi dziecka, przy Pawle zauważyłam, że tak przy 5 kg zrezygnowaliśmy na rzecz tradycyjnej wanienki. To zaważa na kolejny teoretycznym atucie, że można ją zabrać ze sobą gdy wyjeżdżamy, bo mało kto gdziekolwiek wyjeżdża przez pierwszy miesiąc:). Wanienka posiada odpływ w postacie gumowego korka, którego nigdy nie użyliśmy. Wyprofilowany kształt o którym wspomniałam jest jednocześnie wadą, gdyż w pewnym momencie odbiera bobasowi radość z pluskania. Cena jest powalająca ok. 100 zł (za miesiąc użytkowania:)
Produkt ten zaliczam więc do MEGA GADŻETU, ale nie ukrywam że miło było go dostać w prezencie i posłużył nam przez miesiąc zarówno przy Wojtku jak i przy Pawle.
Przeglądając przy okazji internet w poszukiwaniu info na temat składanych wanienek trafiłam na takie cudo – przyznam się że wygląda zachęcająco – uwielbiam takie funkcjonalne gadżety zajmujące mało miejsce, idealne na wyjazdy, z perspektywą (wiek użytkowania od 0-4 lat). Jak to jednak bywa kwota jaką trzeba na to wydać (120 zł) sprawia że obchodzę się bez nich:)

Napisz Odpowiedź