Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

KĄPIELISKO CZECHOWICE – GLIWICE

SHARE
, / 3636 0

Na Śląsku pogoda nas nie rozpieszcza, ciągle pada, ale w weekend pojawiło się słońce, bez zastanowienia więc wybrałam się ze szwagierką i naszymi pociechami na kąpielisko „Czechowice” i to nie żeby się pokąpać, ale na plac zabaw:)…

Ośrodek wypoczynkowy „Czechowice” położony jest na obrzeżach miasta Gliwice na granicy z powiatem tarnogórskim. Miejsce na pewno gliwiczanom znane, głównie z zatłoczonego latem kąpieliska, nas do wizyty skusiły pogłoski o „bardzo fajnym” placu zabaw. Zajechałyśmy dzielnie samochodami, ośrodek jest miejscem ogrodzonym przed którym znajduje się parking płatny (5 zł w sezonie). Na terenie kompleksu znajduję się piaszczysta plaża, zjeżdżalnia, boiska, rozległa polana, chodnik spacerowy z ławeczkami, bar i restauracja oraz stadnina koni. Nasz główny cel plac zabaw nas nie powalił, wielkiego „wow” też nie było, ale w sumie jest to fajne miejsce na spędzenie popołudnia, a w połączeniu z kąpieliskiem nawet całego dnia:).
Na placu zabaw jest wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku, dla najmłodszych jest spora piaskownica, niewielki domek zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawki oraz mini park linowy dla dzieci starszych. Plac otoczony jest drzewami, podłoże ma trawiaste, a w okół domku zabaw amortyzujące ze specjalnego tworzywa. Przedłużeniem placu jest polanka, na której śmiało można piknikować:), kiedy nasze pociechy się bawią, nie brakuje również ławek. Sporo czasu nasze smyki spędziły również na rampie dla rolkarzy. Między placem zabaw a kąpieliskiem znajduje się stadnina koni, co bardzo przypadło do gustu mojej bratanicy:).

Samo kąpielisko poza niewielką piaszczystą plażą zostało zagospodarowane dla miłośników łowieni ryb.
Wstęp na cały kompleks jest bezpłatny, na terenie znajdują się ubikacje i przebieralnie.
Do kąpieliska „Czechowice” poprowadzona jest również trasa rowerowa.
Minusem jest na pewno poziom zatłoczenia w sezonie letni, ale może nie dla wszystkich:).
Więcej informacji:

Napisz Odpowiedź