Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

KASZKA MANNA – WPROWADZAMY GLUTEN

SHARE
, / 13457 0

Mimo mało sprzyjającej aury wyjazdowej od miesiąca wprowadzam Pawłowi gluten. Na szczęście w tej kwestii od trzech lat nic się nie zmieniło, więc skorzystałam z moich poprzednich wypocin. Z ciekawości zorientowałam się jednak czy na rynku żywności dla niemowląt pojawiły się nowe glutenowe możliwości i tu cienko…

W końcu o tym glutenie tyle się trąbi, wydawało by się że to niezła gratka dla producentów żywności niemowlęcej. Zamiast zwykłej kaszki mannej błyskawicznej można przecież kupić taką specjalną super-hiper przeznaczoną dla dzieci:). I w sumie można powiedzieć, że coś tam ruszyło, Bobovita podarowała są przelicznik glutenu i wprowadziła na rynek dwie kaszki manne – zwykłą i wielowocową. Obydwie po 6 miesiącu, obydwie mleczne i obrzydliwie słodkie. Generalnie Matko karmiąca naturalnie radź sobie inaczej, bo skoro gluten przy karmieniu piersią wprowadzamy w 5 i 6 miesiącu, to z pewnością pomocna nam będzie kaszka mleczna po 6 miesiącu:).
Dla Mam karmiących mlekiem modyfikowanym jest to zawsze jakaś alternatywa o ile nie przeszkadza nam w składzie cukier. Jeśli tak to lepiej sięgnąć po mleczną kaszkę manną z Nestle, która zawiera tylko naturalnie występujące cukry.
HIPP wprowadził przysmaki mleczne na dobranoc w słoiczkach, niby po 4 i 5 m., ale z czekoladą, owocami i wanilją. Kaszka manna w tych przysmakach to zaledwie 5%. ale trudno mi odczytać jak to się ma do wprowadzenia glutenu.
Na polu słoiczkowym nie zmieniło się nic. Znikła zupka Gerber z kaszką manną, ale pojawiły się jabłuszka z kaszką manną z zawartością zgodną ze schematem żywienia. I to by było na tyle.
I ja rozumiem, że Mamy karmiące piersią, nie są głównym targetem koncernów zajmujących się żywnością dla niemowląt, bo nie kupują mleka modyfikowanego, ale w końcu też zaczynają karmić zwykłym jedzeniem i jeśli decydują się na jedzenie słoiczkowe, to fajnie by było aby była możliwość zakupu obiadków jedno i dwuskładnikowych z kaszką manną z ilością zalecaną zgodnie ze schematem żywienia:).
A tym czasem zakupiłam zwykłą kaszkę manną błyskawiczną i dzielnie dodaję do posiłku Pawłowi, na szczęście ma drugie starsze dziecię:), dzięki czemu gotuje więcej i z dodatkiem dżemu mam też pyszny posiłek dla Wojtka:).

Napisz Odpowiedź