Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 7050 0

KALENDARZ ADWENTOWY DIY – AUTA SAMOLOTY:)

SHARE

To już taka nasza mała tradycja, że robimy ręcznie kalendarz adwentowy, rok temu były prezenciki, a w tym roku motywem przewodnim zostały postacie z ulubionych bajek Wojtka – AUTA i SAMOLOTY. Pomysł zrodził się jakiś czas temu jak zobaczyłam tradycyjny kalendarz z tych bajek w sklepie, ale jak zwykle zorientowałam się że już czas w ostatniej chwili, więc wykorzystać trzeba było to co znalazłam w domu:).

Założeniem był plakat z drogą, na której ścigały się Auta w świątecznej scenerii. Jako pojemniki na smakołyk posłużyły mi zeszłoroczne pudełka po zapałkach. Postacie powycinaliśmy z gazet, ku mojej uciesze tym sposobem pozbyłam się kilku:). Numerki powstały z pianek kreatywnych. Wszystkie elementy przymocowane są przy użyciu kleju na gorąco. Ozdobione choinki, śnieg na górach i gwiazda betlejemska nadały świątecznego klimatu.

Postacie na kalendarzu nie są też przypadkowe:), „dla wtajemniczonych”: Auta się ścigają, Wujek Topolino z Ciocią kibicują, Ogórek i Kamasz odpowiadają za serwis, Lila i McMission udaremniają Gratom ingerencję w wyścig. Samoloty się ścigają pod okiem Kapitana i przewodnictwem Złomka:).kalendarz adwentowy

Kalendarz zawisł na drzwiach i na razie toczymy walkę z wyjaśnianiem o co chodzi i że nie można zjeść wszystkiego na raz:)
Do wykonania kalendarza potrzeba:
– brystol
– pudełka po zapałkach
– dowolne postacie, auta, samoloty itd.
– klej na gorąco
i wyobraźnia.

Napisz Odpowiedź