Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

PRĄD – ZAGROŻENIE DLA DZIECI

SHARE
, / 4323 0
Macie takie historyjki z dzieciństwa opowiadane na każdych urodzinach, niby śmieszne, bo wszyscy się śmieją, ale tak naprawdę to chyba nic śmiesznego w nich nie ma. U nas nie raz słyszę szczególnie odkąd Paweł wykazuje wzmożone zainteresowanie gniazdkami jak to mój mąż jak był mały włożył widelec do gniazdka i go “lekko kopnęło”. Wybrał widelec, bo zabrano mu śrubokręt, a on chciał tylko naśladować swojego Tatę:). A przecież zasadniczo porażenie prądem to chyba jedno z bardziej niebezpiecznych zagrożeń jakie czyhają na nasze pociechy…
Świadomość wśród rodziców wydaję się spora, jak tylko dziecię się zaczyna przemieszczać większość zaopatruje się w specjalne zabezpieczenia, w których prym wiodą zatyczki do gniazdek. Ciągłe powtarzanie “nie wolno”, “nie pchaj palców”, “nie dotykaj” jest również na porządku dziennym. Moje pytanie brzmi “co dalej?”
Propozycja napisania tego artykułu oraz zapoznanie się z Kampanią edukacyjną Polskiej Grupy Energetycznej PGE S.A., przestawiającej filmiki dla dzieci o Panu Piorunku, otworzyła mi oczy. O ile wczesna edukacjach moich smyków była nader intensywna, to teraz zastanawiam się czy wystarczającą wyedukowałam starszego. Wszakże zagrożenie prądem to nie tylko gniazdka, ale obcowanie z urządzeniami pod napięciem, z którymi w dzisiejszych czasach ma styczność na co dzień. Czy zwrócenie uwagi o nie piciu przy Laptopie, nie obcowanie z suszarką przy wannie, czy bieganie z butelką z wodą koło wiatraka dają jakiś efekt, czy dziecko zdaje sobie tak naprawdę sprawę z zagrożenia. Wydaję mi się, że przy ilości zakazów jakie moi synowie słyszą na co dzień może gdzieś to umknąć. Dlatego cieszę się, że powstają takie filmiki o Panu Piorunku i mogę przyczynić się do ich rozpowszechnienia. Takie filmiki ma mają ogromny potencjał edukacyjny, bo:
– Wojtek z drugiego końca pokoju rozpoznaje ikonkę YouTube na komputerze i chętnie jej używa:)
– zobrazowanie w takim sposób zagrożenia nie przestraszy go, ale da mu do myślenia i pozwoli zrozumieć
– nie mam najmniejszej ochoty przeprowadzać takich eksperymetów w domu, żeby moje dziecię pojęło:)
Dlatego z czystym sumieniem zachęcam do oglądania, korzystania i wyrażanie swoich opinii w tym temacie.
Post sponsorowany.

Napisz Odpowiedź