Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 29241 7

Katarek aspirator do nosa podłączany do odkurzacza

SHARE

Ocena Sprytnej Mamy

Katarek - ocena aspiratora
7.47
8 Jakość
5.9 Cena
8.5 Funkcjonalność

No i stało się! Przemogłam się i zakupiłam Katarek aspirator do nosa. Aspirator nie taki zwykły, bo podłączany do odkurzacza. Opór stawiałam duży, ale za sprawą naszego przedszkolaka, który notorycznie przynosił do domu katar i zarażał młodszego w akcie desperacji w nadziei na przespane noce zakup stał się faktem. No i co? jest ok ale szału nie ma…

 

Przebrnęłam przez wszystko od gruszek po Nose Frida poprzez ręcznie wykonany aspirator z rurki i końcówki od długopisu:) szczególnie te ostatnie były coraz mniej skuteczne wobec intensywności kataru. Do zakupu skłoniła mnie więc opinia, że Katarek aspirator do nosa usuwa skutecznie wydzielinę na dłużej niż pół godziny. Musiałam trochę poczytać o wymaganiach technicznych (czy mój odkurzacz się nadaje) i przetłumaczyć sobie że urządzenie to nie wyssie z mojego dziecka czegoś więcej niż kataru:). Na wstępie więc mały opis produktu:

 • aspirator składa się z dwóch części + szczoteczka do czyszczenia + dodatkowa końcówka do nosa
 • podłącza się go do odkurzacza o mocy ok.800 – 500W
 • odciąganie kataru powinno trwać klika sekund w sposób przerywany

Po kilku katarach i miesiącach używania, stwierdzam, że jest to produkt bardzo dobry, ale nie łudźmy się, że uwolni nas od kataru na długi czas. Na pewno lepiej radzi sobie od dmuchającego w chusteczkę 4 latka czy Nose Frida choćby przy katarze ropnym. Niestety polega na zapchanym nosku w nocy, bo kto o 2.00 w nocy będzie odpalał odkurzać:). Katarek aspirator do nosa jest wykonany solidnie, minusem natomiast jest jego czyszczenie, nawet specjalna szczoteczka do czyszczenia nie ułatwia zadania. Jest bardzo łatwy w użyciu i generalnie nie ma w nim wielkiej filozofii tym bardziej zadziwiam mnie cena ok 50 zł, moim zdaniem spokojnie cena mógłby się zrównać choćby z aspiratorem Nose Frida.

Podsumowując Katarek aspirator do nosa służy nam całkiem dobrze, dając frajdę starszemu niestety wywołując często płacz u młodszego „pana nietykalskiego”, zakupu nie żałuje, choć cena mogłaby być nieco niższa.

7 komentarzy

 • Katarzyna Najda Lubin napisał(a):

  Boje się jego, a mój mały nie chce dmuchać. Więc może czas zainwestować…

 • nana napisał(a):

  ja mam taką długą szczoteczkę do kabla, jest w e-sklepie katarka 🙂 długo używamy aspirator katarek i jest niezastąpiony 😉 kiedyś mieliśmy fridę, ale fuuu – szybko kupiliśmy katarek
  nie ucz ojca…, ale może popróbujcie zrobić z odciągania jakąś zabawę, jajca? 🙂 nasza Mała uwielbia jak tata ją goni, pokazaliśmy jej też, jak sobie przykłądamy katarek do nosa

 • Marta Poniatowska napisał(a):

  Raczej obawiałabym się podłączania apiratora do odkurzacza, ale kto wie 😉 Ja korzystam z aspiratora do nosa nosalek sanity i też jestem z niego zadowolona. Oczyszczony nosek to przespana noc, a to dla mnie najważniejsze.

 • Truśka napisał(a):

  Czy taki katarek do odkurzacza jest lepszy niż zwykły aspirator? Posiadamy ten drugi i jak tylko dziecko go widzi to wpada w panikę. Z moich sposobów na leczenie synka to najlepszy jest syrop na kaszel Dicotuss Baby. Rewelacyjnie działa na kazdy rodzaj kaszlu i ma bardzo naturalny skład.

 • Chester napisał(a):

  a co myślicie o takim normalnym przenośnym w podróży jak haxe NS1, dobre opinie słyszałem

Napisz Odpowiedź