Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 2967 1

Kapitan nauka – zagadki obrazkowe dla dzieci

Zagadki obrazkowe dla dzieci to forma zabaw logicznych rozwijająca koncentrację i ucząca logicznego myślenia.
SHARE

Zagadki obrazkowe dla dzieci to forma zabaw logicznych pozwalających ćwiczyć umysł naszej pociechy.

To również świetny czas na spędzenie czasu z dziećmi i miła alternatywa dla książki czy puzzli. Z Kapitanem Nauką spotykamy się po raz drugi i tym razem wrażenia mamy również pozytywne.

Kapitan nauka – zagadki obrazkowe dla dzieci to zbiór kolorowych kart z pytaniami i zadaniami opracowanych dla dzieciaków powyżej 3 roku życia. Autorką książeczki jest Magdalena Trepczyńska, która jest psychologiem prowadzącym warsztaty z koncentracji dla dzieci. Karty są dwustronne i spięte tworzą jedną książeczkę. Format ten sprawdza się w czasie podroży i na przykład w poczekalni u lekarza. Na rewersie kart mamy odpowiedzi do ilustrowanych zagadek, także łatwo sprawdzić dziecku odpowiedź lub podpatrzeć jaka ma być:).

Jest to niewątpliwie jedna z tych pozycji z przeznaczeniem dla dziecka i jednocześnie rodzica:). Oczywiste jest, że jest to taka forma spędzenia czasu, która rozwija koncentrację i uczy logicznego myślenia czy wyciągania wniosków. Pomoc rodzica jest tu  potrzebna, gdyż bywa, że trzeba przeredagować pytanie tak żeby było bardziej zrozumiałe dla trzy-czterolatka.

zagadki obrazkowe dla dzieci

Uważam, że zagadki obrazkowe dla dzieci to same zalety, ale nie bez znaczenie mają tu gusta naszych pociech:). Moja bratanica uwielbia tego rodzaju zabawy logiczne, gdzie za puzzlami raczej nie przepada. Moje chłopaki puzzle uwielbiają, zabawy logiczne Wojtek też lubi, ale bestseller u nas to to nie jest:).

Pozycję polecam, szczególnie na prezent:).

 

 

 

 

One Comment

Napisz Odpowiedź