Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 2043 0

Kubusiowi przyjaciele natury – lekcje ekologii dla najmłodszych

Zachęcamy dzieciaki do nauki ekologii:)
SHARE

Jakiś czas temu w moje ręce wpadły materiały edukacyjne programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Jest to program zachęcający do prowadzenia działań ekologicznych wśród najmłodszych.

Niezależnie pod panującej eko mody zaszczepianie wśród maluchów szacunku do przyrody jest bardzo ważne. W imię zasady czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci, kształtowanie wrażliwości na otaczający świat sprawi iż pewne zachowania, których dopiero nasze pokolenie się mozolnie uczy, dla naszych dzieciaków będą czymś zupełnie naturalnym. I tak program Kubusiowi Przyjaciele Natury porusza takie tematy jak: zdrowe odżywianie, podstawy recyklingu, szacunek dla roślin i zwierząt czy ochrona otaczającego nas środowiska. Program jest dostosowany do programu nauczania w przedszkolach i głównie to przedszkola są tu odbiorcami. Mimo iż przedszkole mojej pociechy nie bierze w tym udziału z powodzeniem w zaciszu domowym realizujemy niektóre propozycje i zabawy z programu. Książeczka przedszkolaka z zadaniami i zabawami poprostu porwała do działań Wojtka 🙂 i co najważniejsze widzę efekty naszych ekologicznych zabaw z Kubusiem.

Kubusiowi przyjaciele natury

Materiały, tablice edukacyjne oraz scenariusze zadań można pobrać ze strony przyjacielenatury.pl. W przyszłym roku planuje podsunąć pomysł Pani Dyrektor w przedszkolu :). A fakt, że program ten jest inicjatywą znanej marki z przyjazną maskotką wpływa zachęcająco na dzieci. Kubusiowi Przyjaciele Natury są więc godni polecenia i propagowania.

Napisz Odpowiedź