Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 2563 1

Palmiarnia miejska w Gliwicach – trochę egoztyki

Mandarynki i cytryny na drzewach, palmy rodem z pirackich bajek, kaktusy jak ze scenerii dzikiego zachodu i rzeczne potwory...
SHARE

Palmiarnia miejska w Gliwicach to miejsce warte odwiedzenie w niedzielne popołudnie. Jak do tego dodamy Park Chopina to zadowolenie u dzieci mamy gwarantowane:)

Palmiarnia to miejsce przez nas wcześniej odwiedzane, ale jak wiadomo inne wrażenie zrobi na dwulatku a inne na pięciolatku. Wojtek swojej pierwszej wizyty w zasadzie nie pamiętał, więc większych oporów przed powrotem do tego miejsca nie mieliśmy, a na pewno zachęcił nas wcześniej nie zwiedzany pawilon akwarystyki.

Palmiarnia miejska w Gliwicach mieści 5 pawilonów: pawilon roślin użytkowych, tropiku, historyczny, sukulentów i akwarystyczny. Zachwycić dzieciaki nie było ciężko: mandarynki i cytryny na drzewach, palmy rodem z pirackich bajek czy kaktusy jak ze scenerii dzikiego zachodu i uśmiechy z ich twarzy nie schodziły. Do tego papużki, gady, ptaszki i „autostrada” dla mrówek, gdzie można było obserwować pracę tych małych stworzonek. Największe jednak wrażenie nawet na Tacie zrobiły cztery ogromne akwaria prezentujące środowisko ryb słodkowodnych. Największe okazy znajdujące się w zbiorniku o pojemności 60 tys. litrów starszego zachwyciły, ale w Pawełku wzbudziły jednak lekki niepokój pomieszany z dużym zaciekawieniem.

Dopełnieniem naszego pobytu była zabawa w tropiciela zwierząt. Za zlokalizowanie 10 plansz ze zwierzątkami opatrzonych wierszem dzieciaki dostały odznaki i chyba żadnej Mamie pięciolatka nie muszę mówić jak ważna była dla niego ta odznaka. Taka atrakcja na pewno pokazuje, że palmiarnia miejska w Gliwicach to atrakcyjne miejsce dla rodzin z dziećmi. Realnym potwierdzeniem na pewno jest cena biletów. O ile bilet zwykły to koszt 7 zł, ulgowy 5, to dla nas strzałem w dziesiątkę była Karta rodzinna (maksymalnie 2 osoby dorosłe i nie więcej niż 3 dzieci do 16-tego roku życia) – cena 10 zł.

Palmiarnia miejska w Gliwicach znajduje się na terenie okazałego Parku Chopina. Zwiedzanie Palmiarni zajęło nam około godzinki, nie jest to obiekt duży dlatego jej położenie w parku ze ścieżkami do spacerowania oraz placem zabaw jest na pewno atutem pozwalającym spędzić tam więcej czasu.

Więcej informacji (cennik, dojazd i godziny otwarcia) tutaj 🙂

One Comment

Napisz Odpowiedź