Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 8779 6

Eksperymenty dla dzieci – zabawa z sodą, octem i olejem

Doświadczenia z użyciem sody oczyszczonej, octu, oleju robią piorunujące wrażenia:)
SHARE

Eksperymenty dla dzieci z użyciem dostępnych w domu środków to bardzo dobry pomysł na spędzenie czasu. Zabawy z chłopakami są coraz bardziej wymagające i doświadczenia z użyciem sody oczyszczonej, octu, oleju robią piorunujące wrażenia:)

Eksperyment jest banalnie łatwy, potrzeba przeźroczystego szklanego pojemnika, szczykawki lub pipetki, octu, barwników lub bibuły, oleju oraz sody oczyszczonej. Do pojemnika na dnie umieszczamy sodę oczyszczoną i delikatnie po ściankach wlewamy olej. Ocet barwimy, myśmy użyli bibuły z powodu braku barwników. Bibułę wystarczy na chwilę zanurzyć w occie i poczekać aż puści kolor. Następnie nabieramy szczykawką zabarwiony ocet i wstrzykujemy do oleju. Tworzące się kolorowe kulki opadają na dno, wchodzą w reakcję z sodą i ponownie pieniąc się uciekają do góry.

 

Takie eksperymenty dla dzieci robią furorę, przynajmniej u moich chłopaków, Wojtek bardzo szybko ocenił ilość potrzebnych składników i w efekcie eksperyment był powtarzany kilkukrotnie:). Ten fantastyczny pomysł został zaczerpnięty od pewnej kreatywnej mamy: http://mojedziecikreatywnie.blogspot.com. Zapraszam na inspirującego bloga:)

 • http://www.sprytnysmyk.pl Sprytny Smyk

  Świetne doświadczenie. Na pewno super zabawa, a dodatkowo chłopcy mogą się dużo nauczyć poprzez takie zabawy.

 • http://www.mesicnikontaktnicocky.cz Malgorzata

  Osiągnęłaś wraz z chłopcami wspaniały efekt, a oni uczą się prawidłowego odmierzania składników – niezwykle pożyteczna umiejętność.

 • Coolka

  Takie zabawy uwielbia chyba każde dziecko 🙂 Świetna sprawa 🙂

 • Domingo Pierwiastka

  Szczykawka? A co to takiego?

 • Angelina Górka

  Ciekawe doświadczenie, w dodatku ze składników, które zwykle są dostępne w domu i kosztuje „parę groszy”. Na pewno wypróbuję.

 • Fibi

  Naprawdę ciekawy eksperyment, przypominający mi lampę-lavę 🙂 Równie ciekawy znalazłam też tutaj: http://babyonline.pl/domowe-eksperymenty-dla-dzieci-tecza-z-cukierkow-wideo,eksperymenty-i-zabawy-film,1377,r22.html – robienie tęczy z cukierków.