Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 17303 6

Eksperymenty dla dzieci – zabawa z sodą, octem i olejem

Doświadczenia z użyciem sody oczyszczonej, octu, oleju robią piorunujące wrażenia:)
SHARE

Eksperymenty dla dzieci z użyciem dostępnych w domu środków to bardzo dobry pomysł na spędzenie czasu. Zabawy z chłopakami są coraz bardziej wymagające i doświadczenia z użyciem sody oczyszczonej, octu, oleju robią piorunujące wrażenia:)

Eksperyment jest banalnie łatwy, potrzeba przeźroczystego szklanego pojemnika, szczykawki lub pipetki, octu, barwników lub bibuły, oleju oraz sody oczyszczonej. Do pojemnika na dnie umieszczamy sodę oczyszczoną i delikatnie po ściankach wlewamy olej. Ocet barwimy, myśmy użyli bibuły z powodu braku barwników. Bibułę wystarczy na chwilę zanurzyć w occie i poczekać aż puści kolor. Następnie nabieramy szczykawką zabarwiony ocet i wstrzykujemy do oleju. Tworzące się kolorowe kulki opadają na dno, wchodzą w reakcję z sodą i ponownie pieniąc się uciekają do góry.

 

Takie eksperymenty dla dzieci robią furorę, przynajmniej u moich chłopaków, Wojtek bardzo szybko ocenił ilość potrzebnych składników i w efekcie eksperyment był powtarzany kilkukrotnie:). Ten fantastyczny pomysł został zaczerpnięty od pewnej kreatywnej mamy: http://mojedziecikreatywnie.blogspot.com. Zapraszam na inspirującego bloga:)

6 komentarzy

Napisz Odpowiedź