Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 5980 0

Ciuchcia Tomek i Dinozuar z rolki po papierze toaletowym

I z jeszcze z kilku "skarbów" odnalezionych w domu:)
SHARE

To już kolejne nasze zmagania z rolką po papierze toaletowym. Tym razem coś dla młodszego – ciuchcia Tomek, a dla starszego – dinozaur.

W obu „projektach” wykorzystaliśmy coś więcej niż rolkę po papierze toaletowym, potrzebne nam było również pudełko po jajkach, po herbacie, korki z butelek i czerwona pianka dekoracyjna. W ruch poszły również farby oraz papier samoprzylepny i oczka.

Wciąż jestem na etapie wzbudzania zainteresowania u młodszego tego typu zabawą oraz nauki koncentracji dłużej niż 5 minut, stąd pomysł aby stworzyć coś co go wybitnie zainteresuje. A mojego syna interesują dwie rzeczy, wszystko co związane z autami (najlepiej Zygzakiem) i ciuchcią. Charakterystyczna ciuchcia Tomek, którą kojarzy zarówno z bajką jak i posiadaną zabawką była strzałem w dziesiątkę. Dla Wojtka zrodził się pomysł na Dinozaura na fali czytania Bolka i Lolka w krainie dinozaurów.

Grzbiet nóżki oraz dziób dinozaura zostały wykonane z pudełka po jajkach, ogon z drucika kreatywnego. Rolka po papierze toaletowym została oklejona papierem samoprzylepnym, pozostałe elementy pomalowane farbami. Elementy ciuchci Tomek zostały obklejone kolorowym papierem samoprzylepnym wzorując się na oryginale. Czerwona podstawa to gruba pianka dekoracyjna. Kółka ciuchci zostały zrobione z pociętej i zgniecionej rolki po papierze toaletowym z przymocowanymi u końca niebieskimi korkami po butelkach.

Nasze zabawki posiadały wiele elementów które łączyliśmy klejem na gorąco. Wojtek swojego dinozuara praktycznie wykonał samodzielnie. Paweł był pomocnikiem i wnikliwym obserwatorem, a ciuchcia Tomek z pojemnikiem na skarby powstałego z kartonowego pudełka po herbacie szybko dołączyła do grona zabawek.

Napisz Odpowiedź