PASSWORD RESET

Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

Dzień Nauczyciela – Pudełko niespodzianka z kwiatkiem

2.72K 0

Dziś dzień Nauczyciela, mały podarek, kwiatek itp. Paniom Przedszkolankom, które nie tylko się bawią i opiekują moimi synkami, ale także ich uczą, się należy:)

Moim już zwyczajem musiałam z dzieciakami zrobić coś niestandardowego przy pomocy ich małych rączek. Pomysł na pudełko niespodzianka już od jakiegoś czasu chodził po mojej głowie. Pudełeczko tworzymy z kolorowej kartki bloku technicznego. W pierwszej fazie rysujemy kwadrat o długości boku np. 27cm. Każdy bok dzielimy na 3 odcinki po 9cm.W efekcie otrzymujemy 9 małych kwadracików o długości boków 9cm. Narożne kwadraty wicinamy a pozostałe zaginamy do środka. Dla pokrywki musimy stworzyć kwadrat o 4cm większy (po dwa centymetry z każdej strony). Narożniki nacinamy, 2cm boki zaginamy i sklejmy, w efekcie powstanie nam pokrywka kwadrat o tej samej powierzchni co nasze pudełeczko (9cm bok).

Pudełko przystroiliśmy naklejkami, w środku znajduje się kwiatuszek zrobiony z drucików kreatywnych. Po podniesieniu pokrywki, boki nam lekko opadają i ukazuje się nam kwiatek:). Pawłowi tak się to spodobało, że mam wątpliwości czy będzie chciał go podarować swojej Pani na Dzień Nauczyciela. 

gotowe mleko w płynie bebilon rtf

Mam nadzieję, że nasze dzieło umili Dzień Nauczyciela Paniom przedszkolankom, bo tak po prawdzie nie wiem czy w przedszkolach też się go obchodzi? Nie wiem czy to kwestia przedszkola czy rodziców, ale jak odprowadzałam chłopaków, to trochę już przedszkolaków było, a na biurku jakoś pusto, ani kwiatka czy laurki :(.