Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 4168 0

Dzień Nauczyciela – Pudełko niespodzianka z kwiatkiem

SHARE

Dziś dzień Nauczyciela, mały podarek, kwiatek itp. Paniom Przedszkolankom, które nie tylko się bawią i opiekują moimi synkami, ale także ich uczą, się należy:)

Moim już zwyczajem musiałam z dzieciakami zrobić coś niestandardowego przy pomocy ich małych rączek. Pomysł na pudełko niespodzianka już od jakiegoś czasu chodził po mojej głowie. Pudełeczko tworzymy z kolorowej kartki bloku technicznego. W pierwszej fazie rysujemy kwadrat o długości boku np. 27cm. Każdy bok dzielimy na 3 odcinki po 9cm.W efekcie otrzymujemy 9 małych kwadracików o długości boków 9cm. Narożne kwadraty wicinamy a pozostałe zaginamy do środka. Dla pokrywki musimy stworzyć kwadrat o 4cm większy (po dwa centymetry z każdej strony). Narożniki nacinamy, 2cm boki zaginamy i sklejmy, w efekcie powstanie nam pokrywka kwadrat o tej samej powierzchni co nasze pudełeczko (9cm bok).

Pudełko przystroiliśmy naklejkami, w środku znajduje się kwiatuszek zrobiony z drucików kreatywnych. Po podniesieniu pokrywki, boki nam lekko opadają i ukazuje się nam kwiatek:). Pawłowi tak się to spodobało, że mam wątpliwości czy będzie chciał go podarować swojej Pani na Dzień Nauczyciela. 

Mam nadzieję, że nasze dzieło umili Dzień Nauczyciela Paniom przedszkolankom, bo tak po prawdzie nie wiem czy w przedszkolach też się go obchodzi? Nie wiem czy to kwestia przedszkola czy rodziców, ale jak odprowadzałam chłopaków, to trochę już przedszkolaków było, a na biurku jakoś pusto, ani kwiatka czy laurki :(.

Napisz Odpowiedź