Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

, / 4173 0

Kapitan Nauka Karty obrazkowe Poznaję Świat

Emocję i Zawody pod lupą:)
SHARE

To już nasza kolejna przygoda z Kapitanem Nauką, tym razem zapoznaliśmy się z programem zabaw Karty obrazkowe Poznaję Świat.

Karty bawią i uczą nasze pociechy w czterech odsłonach: Dźwięki, Kolory, Emocje, Zawody. Mają one na celu wsparcie rozwoju społecznego, emocjonalnego i umysłowego najmłodszych dzieci już od 1. roku życia. Tak, więc karty obrazkowe Poznaję Świat to cztery zestawy zawierające po 17 kart. Każdy również posiada poradnik dla opiekunów, w którym znajdują się wskazówki, jak korzystać z kart oraz pomysły na dodatkowe gry i zabawy.

Myśmy mieli okazję zaznajomi się z zestawem: Emocję oraz Zawody.

Karty obrazkowe Poznaję Świat Emocje – mają dać dziecku możliwość zapoznanie się z najprostszymi emocjami jak i troszkę mniej. Dzięki zabawie z tymi kartami nasze pociechy mają nauczyć się nazywać emocję, rozróżniać i reagować. Na kartach widnieją postacie starające się przedstawić emocję a na odwrocie dźwięki temu towarzyszące typu auuu, ech, chlip itp. I o tyle co dzwiękowe reakcje są dla naszego 2,5 latka jasnym przekazem, to częsć obrazkowe już nie do końca. Pani nie rozpacza tylko chwyta się za buzie, nie złości się  tylko macha rękami:).

Karty obrazkowe Poznaję Świat Zawody – ta plansza trafiła do starszego. Karty te mają na celu zapoznanie dziecka z zawodami takimi codziennymi i nie tylko. Na odwrocie karty umieszczono atrybuty danych zawodów, które rozwijają umiejętność kojarzenia i logicznego myślenia. Atrybuty są ok, ale jeśli chodzi o postacie wykonujące zawód, to mam tu pewne zastrzeżenia. Ja rozumiem, równouprawnienie, otwarty umysł i takie tam:), ale czemu na karcie mechanik samochodowy umieszczono kobietę to nie wiem. I już nawet nie chodzi mi o to, że jest to niebywale rzadko spotykane, ale ta pani jest kiepsko przedstawiona jak wzięta z reklamy, a nie jak prawdziwy mechanik ubrany i umorusany. Wojtek nie wiedział o co chodzi a ma Tatę Mechanika. I o zawodzie piłkarka też nie słyszał:).

Duży plus dla tych pozycji za mini poradniki dla opiekunów, pomocne w wymyślaniu zabaw. Karty obrazkowe Poznaję Świat oceniam na 4+.

Napisz Odpowiedź