Jak wychować dziecko i nie zbankrutować. Jak wybrać najlepsze produkty dla swojej pociechy i nie dać się zwariować.

Home O mnie

O mnie

WITAJ!

Pomysł na ten blog podsunął mi mój przyjaciel, który będąc u nas z wizytą musiał z cierpliwością wysłuchać mojego wywodu na temat zakupu wyprawki dla mojego synka.

Będąc po wrażeniem mojej opowieści (a raczej współczując mojemu mężowi, który musiał tego ciągle wysłuchiwać) stwierdził, że moja wiedza mogłaby się przydać niejednej początkującej mamie i czemu tego nie opisać na blogu.

I tak oto trafiłeś internauto na blog mamy, której doświadczenie mamy i teściowej sprzed trzydziestu lat na niewiele się zdało i do wszystkiego dochodzi sama. Mamy o umyśle ścisłym, która zanim cokolwiek zrobi najpierw gromadzi wiedzę i dokumentacje, potem analizuje a na końcu wysuwa wnioski. Mamy niezbyt zamożnej, kierującej się zasadą: na dziecku się nie oszczędza, ale nie ma potrzeby przepłacać i wybiera produkt zgodnie z rozumem i instynktem a nie modą czy marką.

A tak naprawdę jestem mocno przewrażliwioną mamą Wojtusia (ur. 7.07.2010) oraz Pawełka (4.03.2013), która zamiast zanudzać swoich najbliższych postanowiła się produkować w sieci w nadziei, że ktoś z tego skorzysta.

Kilka słów na temat kategorii i co w nich znajdziecie:

Biblioteczka – recenzje książek o tematyce dziecięco – rodzicielskiej, które przewinęły się przez moje ręce:)

Czas na zabawę – posty o tematyce zabawowej:) czyli moje opinie o zabawkach i pomysły na spędzenie czasu z dzieciakiem,

Dieta cud – czyli wszystko o rozszerzeniu diety małego szkraba,

Domowa Apteczka – posty o tematyce „chorobowej”:),

EKO Kącik – ekologiczne, ale rozsądne ciekawostki osoby wrażliwej na dobro i piękno natury.

Gadżety mamy – czyli rożne wyszukane przeze mnie ciekawe rzeczy, które ułatwiają życie mamie w domu, na spacerze czy na wyjeździe. Oszczędzają miejsca w małym mieszkaniu i czasu przy opiece nad szkrabem.

Jak nie zbankrutować? – kilka myślę przydatnych rad jak niepotrzebnie nie wydawać kasy, którą zawsze można lepiej zagospodarować:).

Karmienie piersią – wszystko, co przeżyłam:), bo tylko w tych kwestiach mogę coś poradzić.

Kuchnia Mamy – w kategorii tej znajdą się posty z przepisami na szybkie sprawdzone słodkości, kolacje dla czy obiady. Która mama takich asów w rękawie nie potrzebuje:).

Kulinarny świat – przepisy na jedzonko dla najmłodszego członka rodziny. Lubię przebywać w kuchni, ale nie jestem masochistką:), dlatego przepisy obejmują też resztę naszej rodzinki.

Konkursy – konkursy na Sprytnej Mamie! Zapraszam do udziału:)

Magiczne 9 miesięcy – moje problemy, troski i radości w czasie ciąży.

Pielęgnacyjny zawrót głowy – rozważania, porady, cała moja wiedza, która wiąże się z higiena i pielęgnacją maleństwa.

Pieluszkowo mi  – kategoria, w której znajdą się posty, zawierające moje przemyślenia, porady przeżycia związane z pupą mojego smyka.

Rzeczy codziennej troski – wszystko to, co zaprząta mi, na co dzień głowę, czyli wywody na temat problemów, z którymi borykają się początkujący rodzice.

Używamy/testujemy – czyli moja subiektywna ocena rzeczy, które wybrałam dla mojego malucha, a które mnie zawiodły.

Wyprawiam się – wyprawka dla dziecka bez tajemnic.

Zrób to sama – pomysły na różne rzeczy, zabawki, które można zrobić samemu w domu dla dzieci lub z dziećmi:). I od razu odpowiadam na wasze myśli:), nie nudzi mi się w domu, po prostu mam w sobie duszę artysty i robienie takich rzeczy sprawia mi przyjemność.

Miłej lektury!

Sprytna mama

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości